Turistika

 

Slovenský raj je jednou z najnavštevovanejších oblastí Slovenska, pričom láka turistov počas celého roka. Je vhodným miestom na pešiu turistiku, ktorá ponúka unikátne prírodné scenérie. Z turistických centier Čingov, Kláštorisko, Podlesok a Dedinky je možné podnikať rôzne náročné túry a výlety.

Náučný chodník v Dobšinskej Maši pozostáva zo šiestich informačných panelov. Informuje o histórii a súčasnosti okolitých lesov, o poľovníctve, lesníctve a ochrane lesov, o južnej časti Národného parku Slovenský raj, o vodnej nádrži Palcmanská Maša a o baníckej a hutníckej histórii tohto kraja.

Turistika na Kráľovu hoľu

- po červenej značke z Telgártu ( v mapách ako Cesta hrdinov SNP), zimný výstup 2,5 - 3 hod.- po zelenej značke z Telgártu cez Kráľovu skalu, zimný výstup 2,5 - 3 hod.- po žltej značke z Pustého poľa cez Martalúzku, zimný výstup 3,5 - 4 hod. Turistika je možná len po vyznačených trasách, stupeň ochrany od 2 až do 5. Z Kráľovej hole je možné zísť späť do Telgártu, na Šumiac alebo pokračovať v hrebeňovke Nízkymi Tatrami- zo Šumiaca na Kráľovu hoľu – 2 až 4 hod. aj na skilyžiach so zjazdom na lyžiach z Kráľovej hole až do Šumiaca.